Skip to content
Rolling Meadows High School
Navbar
Calendar
Rosters
Coaches
Athletic & Activity Homepage
School Homepage
Activity Scheduler Guide
Today
February 2020
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
Week
Month
Color Key:
Home
Away
Sunday
Monday
Tuesday
Wednesday
Thursday
Friday
Saturday
26
27
28
29
30
31
1
8:00am - 3:00pm
Chess Team
IHSA Sectional
8:00am - 10:30am
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
8:30am
Bowling: JV2
@Arlington Lanes
8:30am
Bowling: JV1
@Arlington Lanes
8:30am
Bowling: V
@Arlington Lanes
SENIOR NIGHT
8:30am
Swimming and Diving: B/V
@Conant High School
9:00am
Basketball: G/Varsity B
@Hersey High School
Carter Gym
9:00am
Basketball: B/Freshman A
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
9:00am
Basketball: B/JV
(Changed)
@Rolling Meadows High School
Main Gym
9:00am - 4:00pm
Speech Team
@Harper College
MSL Conference Tournament
9:00am
Wrestling: Freshman
@Buffalo Grove High School
9:00am
Wrestling: JV
@Barrington High School
10:00am - 12:00pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
10:15am
Basketball: B/Freshman B
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
11:00am - 3:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
Choreographer
12:00pm - 6:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
5:42pm
Competitive Cheer: V
@Niles West High School
2
9:00am - 12:45pm
Elite Soccer
@FH-F110
9:00am - 9:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
1:00pm - 5:00pm
RM Park District
@FH-F110
3
11:15am - 12:45pm
Art Event
@Theatre-D107
3:15pm - 4:15pm
Debate
@Library
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Theatre-D107
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@FH3
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Girls-Practice
@FH2
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
3:45pm - 6:30pm
Comp. Cheer-Practice
@FH1
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm - 9:30pm
Feeder Basketball
@MG-F112
4
8:05am - 3:00pm
YRBK
@Theatre-D107
Yearbook Club Photos
1:40pm - 3:10pm
Classes
@Mustang Hub-B104
Kelli Lussow Split class
3:15pm - 4:15pm
Chess Team
@C232
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Theatre-D107
3:15pm - 4:15pm
Yoga Club
@Choir Room-E109
3:20pm - 6:00pm
Speech-Practice
@A101
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
3:45pm - 6:30pm
Comp. Cheer-Practice
@FH1
5:30pm
Basketball: B/Freshman A
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
5:30pm
Basketball: B/Sophomore
@Rolling Meadows High School
Main Gym
6:00pm
Basketball: G/Freshman A
@Buffalo Grove High School
Field House 2
6:00pm
Basketball: G/JV
@Buffalo Grove High School
Gym
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm
Basketball: B/Freshman B
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
7:00pm
Basketball: B/V
@Rolling Meadows High School
Main Gym
7:30pm
Basketball: G/Freshman B
@Buffalo Grove High School
Field House 2
7:30pm
Basketball: G/V
@Buffalo Grove High School
Gym
5
11:15am - 12:45pm
Art Event
@Theatre-D107
3:15pm - 4:15pm
Chess Team
@C232
3:15pm - 4:15pm
Debate
@A213
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@FH3
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Girls-Practice
@FH2
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH4
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
3:45pm - 6:30pm
Comp. Cheer-Practice
@FH1
5:00pm - 7:30pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
5:00pm
Swimming and Diving: B/Frosh-Soph
@Barrington High School
6:00pm
Basketball: G/Varsity B
@Buffalo Grove High School
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@MG-F112
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm - 9:00pm
Booster Club-Athletic
@A101
6
Scholastic Bowl
IHSA State
1:40pm - 3:10pm
Classes
@Mustang Hub-B104
Kelli Lussow Split class
3:15pm - 4:15pm
Chess Team
@C232
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:15pm
Orchesis Rehearsal
@Black Box-B122
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
4:30pm - 6:30pm
Scholastic Bowl
@Buffalo Grove High School
5:30pm
Basketball: G/JV
(Rescheduled)
@Prospect High School
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm
Basketball: G/V
(Changed)
@Prospect High School
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@FH-F110
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
7
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Black Box-B122
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
6:00pm
Basketball: B/Sophomore
@Buffalo Grove High School
Gym
6:00pm
Swimming and Diving: B/Frosh-Soph
@Barrington High School
This is the diving portion of the meet
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm
Basketball: B/V
@Buffalo Grove High School
Gym
8
8:00am - 10:30am
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
9:00am
Basketball: B/Freshman A
@Buffalo Grove High School
Field House 2
9:00am - 4:00pm
Speech Team
IHSA Regional
10:00am - 12:00pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
10:15am
Basketball: B/Freshman B
@Buffalo Grove High School
Field House 2
10:15am
Basketball: B/JV
@Buffalo Grove High School
11:00am
Swimming and Diving: B/Frosh-Soph
@Barrington High School
11:30am - 5:30pm
Feeder Basketball
@FH-F110
6:00pm
Wrestling: V
@Prospect High School
7:00pm - 10:00pm
Stampede-Winter Formal
@MG-F112
9
6:30am - 8:00am
Color Guard
@MG-F112
Pre-contest practice
9:00am - 12:45pm
Elite Soccer
@FH-F110
9:00am - 9:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
1:00pm - 5:00pm
RM Park District
@FH-F110
10
8:05am - 3:00pm
YRBK
@Theatre-D107
Yearbook Club Photos
1:40pm - 3:10pm
Classes
@Mustang Hub-B104
Kelli Lussow Split class
3:15pm - 4:15pm
Debate
@Library
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Black Box-B122
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@MG4
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
5:00pm
Basketball: B/V
@Mather High School
6:15pm
Basketball: B/Sophomore
@Mather High School
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@FH-F110
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
11
9:15am - 11:30am
Music
@Theatre-D107
Piano tuning
3:15pm - 4:15pm
Chess Team
@C232
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Black Box-B122
3:15pm - 4:15pm
Yoga Club
@Choir Room-E109
3:20pm - 6:00pm
Speech-Practice
@A101
3:25pm - 6:00pm
Musical Auditions
@Black Box-B122
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
6:00pm
Basketball: G/Freshman A
@Palatine High School
East Gym #1
6:00pm
Basketball: G/JV
@Palatine High School
Main Gym
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm
Basketball: G/Freshman B
@Palatine High School
East Gym #1
7:30pm
Basketball: G/V
@Palatine High School
Main Gym
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
12
8:00am - 7:00pm
Band Concert
@Theatre-D107
Band Festival Setup/Rehearse
9:40am - 11:10am
SPAC
@Black Box-B122
SPAC Meeting (E. Hart)
3:15pm - 4:15pm
Chess Team
@C232
3:15pm - 4:15pm
Debate
@A213
3:25pm - 6:00pm
Musical Auditions
@Black Box-B122
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@MG1
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
5:00pm - 7:30pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
6:00pm - 9:00pm
Music
@
Multiple Location
D214 Symphonic Fest Homerooms
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@MG-F112
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm - 9:00pm
Band Concert
@Theatre-D107
D214 Symphonic Band Festival
7:30pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@FH-F110
13
6:00am - 7:45am
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
6:00am - 8:00am
Basketball-Girls-Practice
@MG1
6:00am - 7:45am
Orchesis Rehearsal
@Black Box-B122
3:15pm - 4:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:20pm - 4:00pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:20pm - 4:00pm
Music
@Theatre-D107
14
Chess Team
@Peoria Civic Center
IHSA State Finals
Institute Day-Students Not In Attendance
3:15pm - 4:15pm
Speech-Practice
@Black Box-B122
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
5:00pm
Track and Field: B/V
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
6:00pm
Basketball: B/Sophomore
@Wheeling High School
Main Gym
6:00pm
Wrestling: V
@Barrington High School
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm
Basketball: B/V
@Wheeling High School
Main Gym
15
Chess Team
@Peoria Civic Center
IHSA State Finals
8:00am - 10:30am
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
9:00am
Basketball: B/Freshman A
@Wheeling High School
Fieldhouse 2
9:00am - 4:00pm
Speech Team
IHSA Sectional
9:00am
Swimming and Diving: B/V
@Schaumburg High School
Swimming Pool
Diving @ 9:00 a.m. Swimming @ 1:00 p.m.
10:00am - 12:00pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
10:15am
Basketball: B/Freshman B
@Wheeling High School
Fieldhouse 2
10:15am
Basketball: B/JV
@Wheeling High School
Main Gym
11:00am - 6:00pm
Feeder Basketball
@FH-F110
3:00pm
Basketball: B/Sophomore
@Rolling Meadows High School
Main Gym
4:30pm
Basketball: B/V
@Rolling Meadows High School
Main Gym
6:00pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
Tournament Set-Up
6:00pm
Wrestling: V
@Barrington High School
16
8:00am - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
Tournament
17
Presidents' Day-Building Closed
8:00am - 10:00am
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
8:00am - 10:45am
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
8:00am - 10:00am
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
9:00am - 11:30am
Orchesis Rehearsal
@
Multiple Location
10:00am - 12:00pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
5:00pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
18
8:30am - 9:35am
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:20pm - 6:00pm
Speech-Practice
@A101
3:30pm - 4:30pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 4:45pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Musical Auditions
@Choir Room-E109
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
5:30pm
Basketball: B/Freshman A
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
5:30pm
Basketball: B/Sophomore
@Rolling Meadows High School
Main Gym
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm
Basketball: B/Freshman B
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
7:00pm
Basketball: B/V
@Rolling Meadows High School
Main Gym
7:30pm
Basketball: G/V
@Lake Zurich High School
19
3:15pm - 4:15pm
Debate
@A213
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@MG1
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:00pm
Musical Auditions
@Choir Room-E109
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:30pm
Wrestling-Practice
@Wrestling Room-LL02
5:00pm - 7:30pm
Orchesis Rehearsal
@Dance Studio-LL01
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
20
8:30am - 9:35am
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:20pm - 5:30pm
Musical Rehearsal
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@MG1
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 5:30pm
Gymnastics-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Hypno-Rehearsal
@Dance Studio-LL01
3:30pm - 6:00pm
Musical Auditions
@Choir Room-E109
3:30pm - 5:15pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@A106
4:30pm - 6:30pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
MSL Championship
6:00pm
Wrestling: V
@Champaign - State Farm Center
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm - 9:00pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
21
9:00am - 4:00pm
Speech Team
@Peoria Civic Center-Carver Arena
IHSA State
3:30pm - 5:30pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Hypno-Rehearsal
@Black Box-B122
3:30pm - 6:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
5:00pm
Track and Field: B/V
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
6:00pm
Basketball: B/Sophomore
@Hersey High School
Carter Gym
6:00pm
Wrestling: V
@Champaign - State Farm Center
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm
Basketball: B/V
@Hersey High School
Carter Gym
22
7:30am - 1:00pm
SAT Test Prep
@
Multiple Location
8:00am - 11:00am
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
9:00am
Basketball: B/Freshman A
@Hersey High School
Carter Gym
9:00am
Basketball: B/JV
@Hersey High School
East Gym
9:00am - 4:00pm
Speech Team
@Peoria Civic Center-Carver Arena
IHSA State
9:00am
Swimming and Diving: B/V
@Glenbrook North High School
9:00am
Track and Field: G/V
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
10:00am - 4:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Super Saturday
10:00am - 12:00pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
10:15am
Basketball: B/Freshman B
@Hersey High School
Carter Gym
11:00am - 12:30pm
Color Guard-Rehearsal
11:00am - 12:30pm
Color Guard-Rehearsal
11:30am - 6:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
6:00pm
Wrestling: V
@Champaign - State Farm Center
23
9:00am - 11:30am
Elite Soccer
@FH-F110
9:00am - 9:00pm
Feeder Basketball
@MG-F112
1:00pm - 5:00pm
RM Park District
@FH-F110
24
8:30am - 9:35am
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:20pm - 5:30pm
Musical Rehearsal
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@MG1
3:30pm - 8:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
4:30pm
Basketball: B/Sophomore
@Conant High School
Main Gym
North Gym
Boys Soph Tournament Dates: 2/24, 2/27, 2/28 & 2/29
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@MG-F112
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
6:45pm
Basketball: B/Freshman A
(Changed)
@Fremd High School
South Gym
7:30pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@FH-F110
25
3:15pm - 4:15pm
Yoga Club
@Choir Room-E109
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 8:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
4:30pm - 6:30pm
Scholastic Bowl
@Conant High School
All Star Match
6:00pm
Basketball: B/Freshman A
@Barrington High School
6:00pm
Basketball: B/Sophomore
@Barrington High School
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:00pm - 9:00pm
D214
@FVEC
Post Secondary Options Panel
7:15pm
Basketball: B/Freshman B
@Barrington High School
7:30pm
Basketball: B/V
@Barrington High School
7:30pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@
Multiple Location
26
8:30am - 9:35am
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 5:30pm
Color Guard-Rehearsal
@FH3
3:30pm - 8:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@FH-F110
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@MG-F112
27
9:00am - 3:00pm
Music
@Theatre-D107
Piano tuning
3:20pm - 5:30pm
Musical Rehearsal
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Boys-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 6:15pm
Basketball-Girls-Practice
@
Multiple Location
3:30pm - 8:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm - 5:00pm
Scholastic Bowl
@
Multiple Location
5:00pm
Basketball: B/Freshman A
(Changed)
@Fremd High School
5:00pm
Track and Field: B/V
@Rolling Meadows High School
Fieldhouse
6:15pm
Basketball: B/Freshman B
@Schaumburg High School
Main Gym
6:15pm - 9:15pm
Feeder Basketball
@MG-F112
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
7:30pm
Basketball: B/Sophomore
@Conant High School
28
8:30am - 9:35am
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
3:15pm - 9:00pm
Jazz In The Meadows
@
JITM setup
3:30pm - 8:00pm
Orchesis Rehearsal
@Theatre-D107
Tech Week
3:30pm
Swimming and Diving: B/V
@Evanston High School
4:00pm
Track and Field: B/V
@Huntley High School
4:30pm
Track and Field: G/V
@Glenbrook South High School
5:00pm
Basketball: B/Freshman B
@Schaumburg High School
6:30pm - 8:30pm
RM Park Dist.-Feeder Wrestling
@Wrestling Room-LL02
6:45pm
Basketball: B/Freshman A
@Fremd High School
7:30pm
Basketball: B/Sophomore
@Conant High School
29
8:00am - 9:00pm
Jazz In The Meadows
@
9:00am
Basketball: B/Freshman B
@Schaumburg High School
9:00am
Basketball: B/Freshman A
@Fremd High School
10:30am
Basketball: B/Sophomore
@Conant High School
11:00am
Swimming and Diving: B/V
@Evanston High School
1
2
3
4
5
6
7
Collapse Menu
Search
Today
April 2023
May 2023
June 2023
July 2023
August 2023
September 2023
October 2023
November 2023
December 2023
January 2024
February 2024
March 2024
April 2024
May 2024
June 2024
July 2024
August 2024
September 2024
October 2024
November 2024
December 2024
January 2025
February 2025
March 2025
April 2025
View by Type
-All-
Official District Calendar
Academics
Activities
Speech Team
Debate Team
Scholastic Bowl
Chess Team
Math Team
Administration
All School Events
Athletics
Summer Athletic Camps
Athletic Boosters
Boosters
Athletic Boosters
Music Boosters
Choral Boosters
Community Education
Fine Arts
Band
Music Boosters
Dance
Drama
Orchestra
Choral Boosters
Choir
Rentals
Student Services
Testing
Young Adult Program
Clubs
Committees
View Schedules
Loading schedules..
Get The Mobile App
Notify Me
LOGIN
Username:
Password:
Forgot password?